Νέος στο forum

Περάστε να γνωριστούμε!

Συντονιστής: admin

Νέος στο forum

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ppanos » 04 Αύγ. 2015, 15:05

Καλησπέρα σε όλους και καλό υπόλοιπο καλοκαιριού. Είμαι ο Παναγιώτης απο Ναύπλιο, φανατικός του εσπρέσο αλλά λόγω των δύσκολων εποχών τα capital control έχουν βάλει απαγορευτικό σε οποία αναβάθμιση. :x .
Διαβάζοντας κατάλαβα ότι η moda και γενικά η πατέντα είναι συνοδοιπόρος στην αναζήτηση του τέλειου εσπρέσο, πράγμα που δεν με αφήνει καθόλου αδιάφορο.

Συγχαρητήρια για το forum την υπομονή, την επιμονή και την δημιουργικότητα που σας διακατέχει.

Woodsman απλά υποκλίνομαι :yourock:
ppanos
New Member
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 24 Ιούλ. 2015, 00:41
Ονομα: Παναγιώτης
Τοποθεσια: Ναύπλιο
Μηχανη: Krups XP 5240
Μυλος: Porlex tall
Coffee Roaster: Custom made
Αγαπημένοι Καφέδες:

Re: Νέος στο forum

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό woodsman43 » 04 Αύγ. 2015, 16:55

Καλως ηρθες φιλε Πανο απο το πανεμορφο και γραφικο Ναυπλιο.Σε ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια και ευχομαστε να φανουμε ανταξιοι του επιπεδου που μας κατατασεις. :Yeah:
Οσο για την αναζητηση του τελειου εσπρεσσο μεσα απο τις μοντες και τις πατεντες ,να με συγχωρησεις αλλα θα σε στεναχωρησω εδω.
Ολες οι πατεντες περισσοτερο ικανοποιηση θα μας δωσουν για το αποτελεσμα τους πανω στην ταπεινη μηχανη μας παρα τελειο εσπρεσσο.Τελειο εσπρεσσο θα σου προσφερει η αναζητηση των σωστων παραμετρων εκχυλισης με καποιο fresh roast ποιοτικο καφεδακι και ενα μυλο της προκοπης παρα η εμφυτη μανια του ελληνα για μαστορεματα. :D
Ακομα ψαχνομαι να φανταστεις και συνεχεια κατι καινουργιο προκυπτει απο κει που δεν το περιμενω.
Βλεπω οτι εχεις κανει καποια κατασκευη για το ψησιμο σου και θα χαρουμε να μας την παρουσιασεις εαν πιστευεις οτι ειναι κατι που θα βοηθησει τους φιλους μας.
Ευχαριστω και παλι και καλως μας ηρθες.
Άβαταρ μέλους
woodsman43
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 08 Δεκ. 2013, 12:54
Ονομα: Δημητρης
Τοποθεσια: Ολυμπιακο χωριο
Μηχανη: Της πλακας
2η μηχανη: Gaggia Evo Mod
Μυλος: μαπα φτιαχτος
2ος Μυλος: Anfim Caimano 64
Coffee Roaster: DIY Air home roaster
Αγαπημένοι Καφέδες: Home roast

Re: Νέος στο forum

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ppanos » 04 Αύγ. 2015, 22:59

Γεια και πάλι και ευχαριστώ για την υποδοχή. Δημήτρη το ξέρω ότι για να πιεις καλό εσπρέσο θέλεις καλή μηχανή και καλό μήλο γι αυτό δεν έχω κάνει καμία Μοντα στην δικιά μου, πιστεύω ότι είναι χάσιμο χρόνου το να ασχοληθείς αν δεν είναι πεταμένα λεφτά. Πάντος τρεις φορές που χάλασε ( έσκαγε το λάστιχο η άτιμη )την έφτιαξα μόνος μου

Μπορεί να ειμαι ερασιτέχνης αλλά αρκετό καιρο τώρα με τριγυρνάει το μικρόβιο του επαγγελματία και με βλέπω σύντομα για μεγάλο άλμα.

Όσο για το coffee roast είναι μια απλή μηχανή του ποπ κορν αλλά δεν νομίζω να θέλετε να την δείτε να ψινει καφέ :tooth:
Καλά αν την τελειοποιήσω θα χαρώ να την ανεβάσω.
Καλά καφεδάκια :coffee:
ppanos
New Member
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 24 Ιούλ. 2015, 00:41
Ονομα: Παναγιώτης
Τοποθεσια: Ναύπλιο
Μηχανη: Krups XP 5240
Μυλος: Porlex tall
Coffee Roaster: Custom made
Αγαπημένοι Καφέδες:


Επιστροφή στο Καλώς ήρθατε στο CoffeeHeat.gr

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη