Βοήθεια στην αγορά αυτόματης μηχανής espresso

Re: Βοήθεια στην αγορά αυτόματης μηχανής espresso

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό woodsman43 » 30 Αύγ. 2016, 00:47

Κατσε τωρα γιατι εσυ το γυρνας σε προσωπικη επιθεση και δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανεις.
Δηλ για να καταλαβω.Απαντησε καποιος που φανερα εχει τη μιυγα και μυγιαστηκε χωρις καν να αναφερθω εναντιον του η εστω με υπονοουμενο σε αυτον.
Επιπλεον θα πρεπει να βαλεις τα πραγματα στη θεση τους οπως λες οσο αναφορα ΕΜΕΝΑ;;;Καποιο λαθος κανεις αγαπητε.Εαν εχεις κατι ουσιαστικο επι του θεματος να πεις τοτε να το πεις αλλα η εμπαθεια σου με εμενα ξεχειλιζει ασυγκρατητα απο οσο βλεπω και αυτο επειδη δεν θεοποιησα την αυτοματοποιημενη διαδικασια ως σημεια αναφορας του τελειου εσπρεσσο.
Οι κατα φαντασια βολες που λες (που τις ειδες δεν ξερω) και η δηθεν χρηση της διαχειριστικης μου ιδιοτητας (και αυτη που την ειδες δεν ξερω) καθως και οι θεσεις μου στα ορια της προσβολης(που τα ειδες αυτα πραγματικα δεν ξερω) το μονο που λενε ειναι οτι παλευεις για καποιο λογο να υπονομευσεις τη παρουσια μου στο φορουμ καθως και τις αποψεις μου οταν αυτες αφορουν το κομματι με το οποιο ασχολεισαι.
Ο διαχειριστης στον οποιον αναφερεσαι ειναι αυτος που εφτιαξε ολοκληρο θεμα γυρω απο τις αυτοματες για να καλυφθητε και ολοι εσεις που κινειστε σε αυτο τον δρομο και αυτο μονο απεχθεια δεν δειχνει οποτε αστον αυτον τον ισχυρισμιο.Δεν παιζει.
Ο διαχειριστης που λες ειναι αυτος που σε πμ σου ειπε να γραψεις οτι θες και οπως το θες και δεν λογοκρινε ποτε τις παρουσιασεις σου επιτρεποντας σου στην τελικη και εμμεση διαφημιση χωρις ανταλλαγματα.
Ο διαχειριστης ειναι αυτος που σε δικο σου νημα εχει εκφρασει τις θτικες του αποψεις γυρω απο τις αυτοματες καθως και την προσωπικη του εμπειρια.
Επειδη λοιπον το υφος μου δεν μπορει να το ξερεις πισω απο το πληκτρολογιο συνεπως ολα οσα ανεφερς αποτελουν προσωπικα σου συμπερασματα θα πω σε σενα αγαπητε καθως και στην παρεα σου ενα πραγμα.
Εδω μεσα συμπεριφορες του τυπου γραφω την αποψη μου οπου την θελω και οπως την θελω και δεχομαι μονο θετικες κριτικες μην επιτρεποντας την αποψη του διαχειριστη γιατι δεν θελω ουτε να τον ακουω ουτε να τον βλεπω δεν περνανε.
Οπως σου δινουμε εμεις το βημα να πεις οτι θελεις αφιλοκερδως και με φιλικοτατη φιλοξενια τοσο εχουμε κι εμεις το δικαωμα να πουμε την αποψη μας οπως θελουμε εμεις και μεσα στους κανονες της ευπρεπειας την οποια αμφισβητεις ευθεως με απρεπεια.

Προς το παρον σταματαω εδω για να μην κουραζω κι αν χρειαστει μπορω να συνεχισω με αρκετα περισσοτερα που θα μπορουσα να αναπτυξω πανω σε αυτη την προσωπικη επιθεση που δεχομαι.
Και για την ιστορια.Πισω απο ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ εχω πιο πολυ λυπη γι αυτα που διαβασα παρα μενος. :(
Άβαταρ μέλους
woodsman43
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 08 Δεκ. 2013, 12:54
Ονομα: Δημητρης
Τοποθεσια: Ολυμπιακο χωριο
Μηχανη: Της πλακας
2η μηχανη: Gaggia Evo Mod
Μυλος: μαπα φτιαχτος
2ος Μυλος: Anfim Caimano 64
Coffee Roaster: DIY Air home roaster
Αγαπημένοι Καφέδες: Home roast

Re: Βοήθεια στην αγορά αυτόματης μηχανής espresso

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό aromacafe » 30 Αύγ. 2016, 14:52

Ψυχραιμια κυριοι,ψυχραιμια.
Οικονομικα συμφερουσες εκδοχες μιας οικιακης συσκευης παντα θα τραβανε το ενδιαφερον του κοινου απο την αντιστοιχη επαγγελματικη τεχνολογια.Το ταπεινο ραδιοφωνο τραβηξε το κοινο απο τα juke box,το atari αντικατεστησε τα ηλεκτρονικα τυπου pac man κλπ.
Οταν με το καλο ερθει το νεο ετος ,μπει ο φορος στον καφε και μετακυλισθει στον καταναλωτη ο κοσμος θα κοιταξει να φτιαξει καφε στο σπιτι σε πολυ μεγαλυτερο ποσοστο απο τωρα.Ειναι απο την μια ευκαιρια για να μαθει τον καλο καφε απο την αλλη θα γεμισει η αγορα με αυτοματες οικιακες μηχανες και τα ραφια των s/m με τεταρτα και μισοκιλα κοκκο.Ετσι δεν εγινε και με τις μεριδες?
Οπως ελεγε καποτε και ο μεγαλος Χάρρυ Κλυνν
Κάθονται δυο ολόκληρες ώρες για να πιουν στιγμιαίο καφέ! :coffee:
aromacafe
Member
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 21 Ιαν. 2016, 15:01
Ονομα: ΜΑΝΟΥΣΟΣ
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Μηχανη: POEMIA saeco
Μυλος: DELONGHI KG79
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες: tracafe,tzambacinno

Re: Βοήθεια στην αγορά αυτόματης μηχανής espresso

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 1821 » 30 Αύγ. 2016, 17:14

Ειλικρινά, ζητώ συγγνώμη, αν τοποθετήθηκα, είναι γεγονός, εν μέρει (για εμένα) εν όλω για άλλους, αστοχάστως για τις αυτόματες μηχανές και δημιούργησα πρόβλημα.
Ζητώ συγγνώμη από το Δημήτρη ο οποίος, ανεπιφύλακτα, θα πω μας αντιμετωπίζει όλους με ιδιαίτερη αγάπη.
1821
New Member
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 25 Μάιος 2015, 16:24
Ονομα: Διονύσης
Τοποθεσια: Αθήνα
Μηχανη: Bezzera Unica
Μυλος: tAIΩs
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες:

Re: Βοήθεια στην αγορά αυτόματης μηχανής espresso

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό manosp » 30 Αύγ. 2016, 18:35

Αγαπητέ woodsman43 καλησπέρα

Νομίζω ότι αυτή η συζήτηση δεν έχει νόημα να συνεχιστεί.
Έγραψα πως εκλαμβάνω τις απαντήσεις σου , σωστό ή λάθος , έτσι τις αντιλαμβάνομαι.
Απάντησες ότι πιστεύεις για μένα με τον δικό σου τρόπο, οκ.
Σε ευχαριστώ πολύ για το βήμα και φυσικά για τις διαφημίσεις χωρίς κανένα κόστος.
Άβαταρ μέλους
manosp
Active Member
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 29 Οκτ. 2015, 18:31
Τοποθεσία: Αθήνα
Ονομα: Μανώλης
Τοποθεσια: Αθήνα
Μηχανη:
Μυλος:
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες:

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ερωτήσεις αγοράς νέων μελών

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη

cron