Coffee Lab - Χαλκίδα

Πείτε μας τα καλύτερα Cafe για έναν άριστο espresso!

Re: Coffee Lab - Χαλκίδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Coffeeology » 21 Ιούλ. 2015, 17:49

Αγαπητοί αναγνώστες του forum

Όπως είπα και στο προηγούμενο σχόλιο σκοπός μου ήταν να δώσω απαντήσεις σε κάποιες ασάφειες και όχι να σχολιάσω αρνητικά το post του gataros.

Οσον αφορά για τα ψησιματα είπα ότι έχω διαπιστώσει ότι το μεγαλύτερο ποσοστό πελατών προτιμούν καφέδες που να μην είναι όξινοι κ επιθετικοί. Σε καμία περίπτωση δεν ανέφερα ονόματα συναδέλφων- ανταγωνιστών. Μίλησα για την άποψη των coffeelab.
Άλλωστε woodman αυτοί την στιγμή τα coffeelab είναι ίσως τα μοναδικά μαγαζιά που έχουν μόνιμα στο roster των ποικιλιών την Κενυα για espresso. Νομίζω ότι όλοι μας ξέρουμε πόσο ιδιαίτερος είναι αυτός ο καφές και ταυτόχρονα δύσκολος να δουλευτεί για espresso.
Άρα σου απαντάω ότι δεν έχω πρόβλημα με τους όξινους και επιθετικούς καφέδες.
Όσο αφορά τώρα για τους ανθρώπους που τους αρέσουν αυτού του είδους οι καφέδες δεν μίλησα ούτε υποτιμιτικά ούτε προσβλητικά αν το σχολιό μου άφησε τέτοιο υποννοούμενο ειλικρινά ζητώ συγνώμη.
Όσον αφορά για την προβολή των καταστημάτων μου δεν επιδίωξα ποτέ για προβολή ουτε με χρήματα ούτε αφιλοκερδώς.

Δεν ξέρω αν σας κάλυψα με τα παραπάνω αλλά πραγματικά θα ήθελα η συζήτηση να σταματήσει εδώ και να μην επεκταθούμε περισσότερο.
Σας ευχαριστώ πολύ
Στέλιος Ρουμελιώτης
Coffeeology
New Member
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 21 Μαρ. 2015, 07:45
Ονομα:
Τοποθεσια:
Μηχανη:
Μυλος:
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες:
{ TAGS }Coffee Lab, Coffee Lab Χαλκίδα, Espresso bar Χαλκίδα, Στέλιος Ρουμελιώτης,

Re: Coffee Lab - Χαλκίδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό woodsman43 » 21 Ιούλ. 2015, 19:16

Καλως.
Παραμενουν τα γραφομενα προς ενημερωση ολων και αξιολογηση των στοιχειων και το θεμα κλειδωνει οριστικα εδω.
Ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
woodsman43
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 08 Δεκ. 2013, 12:54
Ονομα: Δημητρης
Τοποθεσια: Ολυμπιακο χωριο
Μηχανη: Της πλακας
2η μηχανη: Gaggia Evo Mod
Μυλος: μαπα φτιαχτος
2ος Μυλος: Anfim Caimano 64
Coffee Roaster: DIY Air home roaster
Αγαπημένοι Καφέδες: Home roast

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Προτεινόμενα Cafe για έναν καλό espresso

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη

cron