Finca El Mirador Colombia-Mokka

Καφέδες απο Mokka Speciality Coffee

Re: Finca El Mirador Colombia-Mokka

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mymenhir1971 » 04 Ιουν. 2014, 21:42

woodsman43 έγραψε:Πολλες φουσκαλες βλεπω στο φλυτζανι σου Βασιλη.Φρεσκαδουρα φρεσκαδουρα;Δωσε και κανα στοιχειο ντε να μαθαινουμε τιποτις κι εμεις οπως r/d πχ. :lol: και ml.
Δειχνει καλη εγχυλιση αν και εγω σαν ιδιοτροπος που ειμαι θα την προτιμουσα πιο αργη ειδικα στο ξεκινημα.Delisius. :Yeah:

Με τον Βασιλη ετοιμαζουμε απο κοινου τον νεο Macedonian Blend...εκει να δεις φρεσκαδουρα :new_shocked: ...η παραγγελια απο Αρμενακο εφτασε...τα κοσκινα αγοραστηκαν...το highteck ψηστηρι Miele προθερμενεται..φοβου τους Μακεδονες και δωρα φεροντες!!! :coffee: Υ.Γ.Γιωργο και Νικο ωρα για μαθημα σε εμας τους νεους!!
Your Friend Caffeine
Άβαταρ μέλους
mymenhir1971
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 734
Εγγραφή: 03 Φεβ. 2014, 10:53
Ονομα: Στέλιος
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Μηχανη: Vbm/Pressure Profile
2η μηχανη: Gaggia Classic Mod
Μυλος: HG-one Motorized
Coffee Roaster: Την πηρε ο Μανος
Αγαπημένοι Καφέδες: Αφρικη κι ας ειναι και Εμπολα
{ TAGS }Mokka, Finca El Mirador, κριτική καφέ, καφέδες, espresso, καφές από Κολομβία,

Re: Finca El Mirador Colombia-Mokka

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Edesso » 04 Ιουν. 2014, 22:06

Δημητρη rd 10/5, φαινεται στη φοτο στο αρχικο post και γυρω στα 50 ml, προσπαθω οσο μπορω να κοβω στο blonding. Το πατημα ηταν μετριο, με δυνατο πατημα και ιδιες τις υπολοιπες παραμετρους στις δοκιμες μου πηγαινε στα 35sec.
Παντως τελειωσαμε με το tabacco, παμε τωρα για τη μυστικη συνταγη του blend, Στελιοοοοο :headbang3: εχω ξερα ξυλα απο το χειμωνα να αναψω το ξυλοφουρνο????? :yourock:
espresso junkie...
Άβαταρ μέλους
Edesso
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 580
Εγγραφή: 14 Φεβ. 2014, 17:24
Ονομα: Βασίλης
Τοποθεσια: Έδεσσα
Μηχανη: Espresso Baby DIY
2η μηχανη: V60/Bonavita
Μυλος: Compak K10
2ος Μυλος: porlex more steps
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες: cup10 mokka

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Καφέδες απο Mokka Speciality Coffee

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη