Ειλικρινείς Σκέψεις

Συζητήσεις που ξέφυγαν από το όριο του επιτρεπτού

Re: Ειλικρινείς Σκέψεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό supperclub » 26 Ιαν. 2017, 02:04

Θα ηθελα και εγω να μοοιραστω μαζι σας την αποψη μου . Την αγαπη για τον καφε την ειχα παντα, δεν ειχα ομως τισ γνωσεις και τον εξοπλισμο που θα επρεπε . Δεν θελω να σταθω σε οσα αναφερθηκαν παραπανω για την συμετοχη των μελων και στον τροπο επικοινωνιας του καθενος. θελω μονο να σταθω και να πω οτι εχω βρεθει σε αδιεξοδα , σε προβληματισμους στο να μην κανω λαθος επιλογες και αγορες που θα μετανιωσω , εχω μπει στην διαδικασια να κανω mods σε εξοπλισμο ωστε να εχω καλυτερα αποτελεσμετα στο φλυτζανι και ολα αυτα τα οφειλω στο φορουμ και σε εσας και σας ευχαριστω που τα εχω μοιραστει μαζι σας . Σιγουρα θα υπαρχουν και αντιπαραθεσεις και το θεωρω λογικο να μην συμφωνουμε σε ολα και ασχετα εαν ολα αυτα η τα πιο πολλα γινονται πισω απο μια οθονη , πιστευω και παντα το πιστευα οτι η γνωση πρεπει να μοιραζεται και να μην μενει κρυφη , ειτε αυτο αφορα την ιστορια μας ειτε αυτο που αγαπαμε .
Σιγνωμη αν ακουγομαι γραφικος αλλα αυτα σκεφτηκα και αυτα εγραψα.
Άβαταρ μέλους
supperclub
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: 14 Νοέμ. 2014, 06:09
Ονομα: Panos
Τοποθεσια: Athens
Μηχανη: Rocket R60V
Μυλος: HG-ONE 83mm
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες: Taresso , Taf

Re: Ειλικρινείς Σκέψεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό G.F. » 26 Ιαν. 2017, 02:29

mymenhir1971 έγραψε:Και ετσι το γαμωτο θα το κανω π•`¶^να το νημα για την σπασω και στον G.F και θα πω πως Σαββατο και Δευτερα θα ειμαι Horeca για "to know as better"...οσοι πιστοι ας με κερασουν καφεδακι


U r more than welcome! Στέλιο, άλλωστε θα είμαι και εγώ (πιθανότατα) σε περίπτερο να φτιάχνω καφέδες σε φίλους.
Άβαταρ μέλους
G.F.
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: 16 Ιαν. 2014, 11:31
Ονομα: George
Τοποθεσια: Dubai - CY
Μηχανη:
Μυλος:
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες:

Re: Ειλικρινείς Σκέψεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gigantas » 26 Ιαν. 2017, 10:39

Και εμείς που δεν θα είμαστε εκεί θα μας φέρετε κάνα κόκκο για δοκιμή......
Καλά να περάσετε στην Horeca και όλοι πρέπει να είναι πιο χαλαροί όπως λέμε στη Σαλονικη.
gigantas
Member
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 10 Δεκ. 2014, 15:47
Τοποθεσία: ΘΕΡΜΗ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ονομα: ΓΙΑΝΝΗΣ
Τοποθεσια: Greece
Μηχανη: RANCILIO SILVIA
2η μηχανη: V60 - Aeropress
Μυλος: Mazzer Mini E mod A
2ος Μυλος: Porlex Tall
Coffee Roaster: Gene
Αγαπημένοι Καφέδες:

Re: Ειλικρινείς Σκέψεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panoss » 26 Ιαν. 2017, 14:08

Καλό θα ήταν τελικά αυτό το θέμα να διαγραφεί εντελώς από το φόρουμ, για καλό του φόρουμ το λέω αν δεν θέλετε να συμβεί ακριβώς αυτό που εκφράζεται στο πρώτο ποστ ότι συμβαίνει..
Επίσης, αν δεν το έχετε καταλάβει, πλέον το θέμα από "ειλικρινής σκέψεις" έγινε "ευχαριστίες στο φορουμ"..
Και αυτό μόνο ωραίο δεν είναι. Είναι εντελώς κολακευτικό.
Αντιδρώ και θα έπρεπε να το βλέπουν όλοι έτσι ακόμα Κ αυτοί που συμμετέχουν (εννοώ ενεργά-γράφοντας στο φόρουμ) ότι το θέμα προσβάλει τον καθέναν εδώ μέσα με πλάγιο τρόπο.
Είναι ένα θέμα επικριτικό που δεν έχει ούτε βάση ούτε ουσία.
Θα μπορούσε να σκεφτεί κανεις δε, ότι το φόρουμ επιζητα να ακούσει τα εύσημα για τη γνώση που έχει μοιράσει και προτρέπει τα μέλη να μην την μοιράζονται αλλού..

Όσο για ειλικρινής σκέψεις θα πω ότι το κλίμα που υπάρχει εδώ έχει δημιουργηθεί για συγκεκριμένους λόγους που τους γνωρίζετε ακριβώς. Κ δεν εννοώ το καλό " παρειστικο" κλίμα που θέλετε να λέτε..
Έχω δει πραγματικά πολυυυυ καλύτερο κλίμα και διάθεση μεταξύ μελών σε άλλα φόρουμ..

Υ.Γ. Ξέρω πως πολλοί συμφωνούν μαζί μου αλλά δεν γράφουν..
Αν έχω ήδη στοχοποιηθει δεν με νοιάζει καθόλου, αλλά την άποψη μου για το δίκαιο και το σωστό θα το λέω πάντα.
Άβαταρ μέλους
panoss
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 297
Εγγραφή: 24 Μαρ. 2014, 23:02
Ονομα: Παναγιώτης
Τοποθεσια: Πάτρα
Μηχανη: Rocket r58 V2
2η μηχανη: Gaggia Baby Twin Mod
Μυλος: Mazzer Major Doser
2ος Μυλος: Ascaso iSteel mini 2
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες: Taf, Tailor Made

Re: Ειλικρινείς Σκέψεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό woodsman43 » 26 Ιαν. 2017, 15:37

panoss έγραψε:Αφού το θέμα είναι ειλικρινείς σκέψεις, είπα κ εγώ τις δικές μου, ελπίζω όχι σε τσαμπουκά και παρεξήγηση..αλλα σε διάλογο. Το ύφος μου και η διάθεση μου δεν παραπέμπει σε κάτι άλλο..
Προκαταβολικά

Tο μονο που χρειαζεται να κανει καποιος με μελη σαν και σενα ειναι να τους αφησει να γραψουν τοσο οσο χρειαζεται για να αυτοαναιρεθουν και να αποδειξουν οχι μονο το κρυφο τους μενος αλλα και να αποδειξουν πολακις οτι οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται.
Οχι μονο ειναι αυτοσυμπερασματικα τα οσα ειπες αλλα και συστηματικα διαστρεβλωτικα των γραφομενων μας με προτροπη σε εννοιες που κυκλοφορουν στο δικο σου μυαλο και απο οσο καταλαβα και σε καποιους του κυκλου σου με τους οποιους συμπορευεστε και μαλιστα τους προκαλεις για ενιαια μετωπικη επιθεση ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
Συστηματικα επιθετικος και εριστικος εχεις κι εσυ βημα εδω χωρις να σου ασκησουμε ποτε κριτικη δημοσια οτι κι αν πεις.
Βεβαιως και περιλαμβανεσαι σε αυτους που πιθανον αναφερομαστε .Το κερδισες με τον αυτοπροσδιορισμο σου.
Συγκριση παρεων εμεις παντως δεν καναμε.Εσυ εκανες και παλι αυτοπροσδιοριζομενος.
Σιγα μην κατσω να καταριπτω εναν εναν τους πυργους στην αμμο που σηκωσες.Δεν ασχολουμαι αγαπητε και καλα θα κανεις να μην ασχολεισαι κι εσυ με τετοιο επιπεδο ανθρωπων οπως ειμαστε εμεις και να παρεις το κουβαδακι σου και να πας στην καλη την παραλια κυριως για να μην αυτοαναλωνεσαι μαζι μας.
Υποδειξεις για το τι θα κανουμε με το φορουμ και τα ποστ του δεν θα δεχτουμε απο κανεναν εριστικο τυπο και οχι μονο δεν θα σβηστει το παρον αλλα και θα κλειδωθει στην ωρα του οταν θα εκτεθει οτι πρεπει να εκτεθει.
Ετσι λοιπον σιγα σιγα να πεφτουν ολονων μας οι μασκες.
Άβαταρ μέλους
woodsman43
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 08 Δεκ. 2013, 12:54
Ονομα: Δημητρης
Τοποθεσια: Ολυμπιακο χωριο
Μηχανη: Της πλακας
2η μηχανη: Gaggia Evo Mod
Μυλος: μαπα φτιαχτος
2ος Μυλος: Anfim Caimano 64
Coffee Roaster: DIY Air home roaster
Αγαπημένοι Καφέδες: Home roast

Re: Ειλικρινείς Σκέψεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panoss » 26 Ιαν. 2017, 16:43

woodsman43 έγραψε:Tο μονο που χρειαζεται να κανει καποιος με μελη σαν και σενα ειναι να τους αφησει να γραψουν τοσο οσο χρειαζεται για να αυτοαναιρεθουν και να αποδειξουν οχι μονο το κρυφο τους μενος αλλα και να αποδειξουν πολακις οτι οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται.


Κατ αρχάς Δημητρη για την παράθεση που έβαλες του κειμένου μου, δεν βλέπω να αναιρειται κάπου απ τα λεγόμενα μου,οτι τα λέω χωρίς τσαμπουκά και χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ.
Επειδή λοιπόν απ ότι φαίνεται δεν σ αρέσει ο διάλογος και θες με το ζόρι να βγάλεις τον άλλον εκτός, απλα πετάς ένα του στυλ "όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται". Και εσύ για τον ίδιο λόγο βλέπω απάντησες στα όσα γράφω..μαλλον μυγιαστηκες.

Επίσης μίλησες για κρυφό μένος και πράσινα άλογα..τι όφελος έχω εγώ να αποδείξω τι; για πες μας;;..κερδιζω κάτι από τα λεγόμενα μου; ζητάω αποδοχής από τα μέλη; έχω προσωπικό όφελος από το χώρο του καφέ στον οποίο δεν εργάζομαι;
Μα ήθελα να ήξερα ποιος όντως μπορεί να έχει όφελος τελικά;


woodsman43 έγραψε:Οχι μονο ειναι αυτοσυμπερασματικα τα οσα ειπες αλλα και συστηματικα διαστρεβλωτικα των γραφομενων μας με προτροπη σε εννοιες που κυκλοφορουν στο δικο σου μυαλο και απο οσο καταλαβα και σε καποιους του κυκλου σου με τους οποιους συμπορευεστε και μαλιστα τους προκαλεις για ενιαια μετωπικη επιθεση ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.


Βλέπω πάντως αν και όπως λες αυτοσυμπερασματικα και συστηματικά διαστρεβλωμενα τα όσα σας κατηγορώ μια χαρά τα κατάλαβες..κατα τ αλλά μόνο στο δικό μου μυαλό υπάρχουν Ε;;

woodsman43 έγραψε:Βεβαιως και περιλαμβανεσαι σε αυτους που πιθανον αναφερομαστε .Το κερδισες με τον αυτοπροσδιορισμο σου.
Συγκριση παρεων εμεις παντως δεν καναμε.Εσυ εκανες και παλι αυτοπροσδιοριζομενος.


Γ αυτό έρχεσαι τώρα και με κατηγορείς και δημόσια; επειδή όλα αυτά είναι στο μυαλό μου; τελικά η δική σου μάσκα έπεσε.

woodsman43 έγραψε:Σιγα μην κατσω να καταριπτω εναν εναν τους πυργους στην αμμο που σηκωσες.Δεν ασχολουμαι αγαπητε και καλα θα κανεις να μην ασχολεισαι κι εσυ με τετοιο επιπεδο ανθρωπων οπως ειμαστε εμεις και να παρεις το κουβαδακι σου και να πας στην καλη την παραλια κυριως για να μην αυτοαναλωνεσαι μαζι μας.
Υποδειξεις για το τι θα κανουμε με το φορουμ και τα ποστ του δεν θα δεχτουμε απο κανεναν εριστικο τυπο και οχι μονο δεν θα σβηστει το παρον αλλα και θα κλειδωθει στην ωρα του οταν θα εκτεθει οτι πρεπει να εκτεθει.
Ετσι λοιπον σιγα σιγα να πεφτουν ολονων μας οι μασκες.


Υποδείξεις και εγώ Δημητρη δεν δέχομαι από κανέναν λοιπόν..
Αν αυτό είναι που ήθελες να πετύχεις, σε οποιονδήποτε και να αναφέρεσαι, σε εμένα ή κ σε άλλους, να πάρουμε το κουβαδακι μας και να πάμε σε άλλη παραλία όπως λες, τότε με βγάζεις απολύτως σωστό σε όσα είπα σε προηγούμενα ποστ..
Αυτό που θέλεις είναι να διώξεις όσους δεν είναι στην κλίκα σου. όσους κατηγορεις ότι δεν έχουν το κύρος να είναι εδώ.
Και θες να το κάνεις με το γάντι.

Και εγώ λέω δεν ασχολούμαι κύριε, αλλά όσο Κ εσύ δεν ασχολείσαι άλλο τόσο δεν ασχολούμαι κ εγώ..
Για ποιο λόγο λοιπόν ξεκίνησε όλο αυτό το θέμα στο φόρουμ σου κύριε διαχειρηστα εφόσον δεν ασχολείσαι;

Επίσης για άλλη μια φορά θα γράψω ότι αυτή η συμπεριφορά είναι απαράδεκτη και μη αποδεκτή από εμένα. Και αναφέρομαι κυρίως στα λεγόμενα των 2 πρώτων ποστ και όσα αφήνουν να εννοηθουν.

Αν θέλετε να με βγάλετε από το φόρουμ ο μονος τρόπος είναι το μπαν και το block.
Δημοκρατία έχουμε..καντε ότι θέλετε.
Να σας κάνω τη χάρη πάντως όχι.
Άβαταρ μέλους
panoss
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 297
Εγγραφή: 24 Μαρ. 2014, 23:02
Ονομα: Παναγιώτης
Τοποθεσια: Πάτρα
Μηχανη: Rocket r58 V2
2η μηχανη: Gaggia Baby Twin Mod
Μυλος: Mazzer Major Doser
2ος Μυλος: Ascaso iSteel mini 2
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες: Taf, Tailor Made

Re: Ειλικρινείς Σκέψεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 1821 » 26 Ιαν. 2017, 18:12

Νομίζω ότι πρέπει να πέσουν οι τόνοι και να παραδεχθούμε ότι τίποτα δεν έχουμε να χωρίσουμε (εκτός από έναν καλό καφέ).
Ο διαχειριστής και τα μέλη που διαχειρίζονται το φόρουμ, που όντως βοηθούν στην εξέλιξη των νέων μελών στα θέμα τα σχετικά με τον καφέ, πρέπει να μάθουν να ανέχονται τα λάθη των μελών που δεν έχουν εξειδικευμένες γνώσεις, αλλά ακόμη και τις λάθος συμπεριφορές των μελών. Είναι ο μόνος τρόπος για να διορθωθούμε όλοι, γιατί το λάθος στη συμπεριφορά ή στον τρόπο αντιμετώπισης ενός θέματος είναι κάτι που εύκολα γίνεται από τον καθένα μας.
Όταν λες μια γνώμη, έστω και λάθος, και σε «αδειάζουν» ο διαχειριστής και όσοι τον χειροκροτούν, δεν νομίζω ότι αυτό μπορεί να οδηγήσει στο να είναι ενεργά πολλά μέλη.
Είναι, για μένα τουλάχιστον, αυτονόητο ότι οποιοδήποτε μέλος του φόρουμ ασχολείται με την παρασκευή του καφέ, δεν έχει διάθεση να αντιπαρατεθεί με κανέναν, απλά θέλει να απολαύσει έναν καλό καφέ και αν μπορεί να εισφέρει την γνώμη του.
(δεν γνωρίζω κανένα μέλος του φόρουμ, για να μην παρεξηγηθώ με κανένα, αντίθετα, έχω βοηθηθεί από τις γνώσεις ΟΛΩΝ των ενεργών μελών του φόρουμ).
1821
New Member
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 25 Μάιος 2015, 16:24
Ονομα: Διονύσης
Τοποθεσια: Αθήνα
Μηχανη: Bezzera Unica
Μυλος: tAIΩs
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες:

Re: Ειλικρινείς Σκέψεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό G.F. » 26 Ιαν. 2017, 18:55

Συμφωνώ απόλυτα Διονύση και προς αποφυγή λάθος εντυπώσεων δεν κουραζόμαστε ούτε βαριόμαστε να βοηθάμε άλλωστε αυτός είναι και ο λόγος δημιουργίας του.
Κανένας δεν έχει το ¨αλάθητο¨και όλοι μαθαίνουμε.

Είμαστε ανοικτοί στον διάλογο φτάνει να είναι καλοπροαίρετος και να οδηγεί κάπου...
Άβαταρ μέλους
G.F.
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: 16 Ιαν. 2014, 11:31
Ονομα: George
Τοποθεσια: Dubai - CY
Μηχανη:
Μυλος:
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες:

Re: Ειλικρινείς Σκέψεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό G.F. » 26 Ιαν. 2017, 22:14

panoss έγραψε:Όσο για ειλικρινής σκέψεις θα πω ότι το κλίμα που υπάρχει εδώ έχει δημιουργηθεί για συγκεκριμένους λόγους που τους γνωρίζετε ακριβώς. Κ δεν εννοώ το καλό " παρειστικο" κλίμα που θέλετε να λέτε..
Έχω δει πραγματικά πολυυυυ καλύτερο κλίμα και διάθεση μεταξύ μελών σε άλλα φόρουμ..

Υ.Γ. Ξέρω πως πολλοί συμφωνούν μαζί μου αλλά δεν γράφουν..
Αν έχω ήδη στοχοποιηθει δεν με νοιάζει καθόλου, αλλά την άποψη μου για το δίκαιο και το σωστό θα το λέω πάντα.


Διαβάζοντας το τελευταίο σου σχόλιο χτες σκέφτηκα να μην συνεχίσω την αντιπαράθεση διότι κουράζει και είναι άνευ ουσίας, επειδή διαπιστώνω ότι την "βρίσκεις" θα το συνεχίσω έτσι για τις εντυπώσεις.. Πιο συγκεκριμένα:

1.Αρκετά από τα μέλη (όπου κανένα δεν ήταν επικριτικό) κατάλαβαν τι ήθελα να πω... και έχουν ήδη τοποθετηθεί.
2.Για την παρεΪστικη παρέα και τις πρωινές συναντήσεις μας ποτέ δεν τις κρύψαμε απεναντίας συναντήσαμε αρκετά μέλη και γίναμε και φίλοι και πάντοτε η πρόσκληση μας ήταν και είναι ανοικτή προς όλους!
panoss έγραψε:Αφού το θέμα είναι ειλικρινείς σκέψεις, είπα κ εγώ τις δικές μου, ελπίζω όχι σε τσαμπουκά και παρεξήγηση..αλλα σε διάλογο. Το ύφος μου και η διάθεση μου δεν παραπέμπει σε κάτι άλλο..
Προκαταβολικά


Έχουμε διαφορετική άποψη για την ειλικρίνεια... Ειδικά εσύ δεν θα έπρεπε να είσαι τόσο επικριτικός και απόλυτος. Διατηρώ επιφυλάξεις για τον ειλικρινή σκοπό της υπερβολικής σου αντίδρασης που αποσκοπεί στην πόλωση και αντιπαράθεση και δεν καταλαβαίνω γιατί σε ενόχλησε το νήμα ώστε να γίνεις και ειρωνικός!

panoss έγραψε:Δεν περνάει σε κανέναν η ιδέα απ το μυαλό, ότι τα περισσότερα απ όσα λέει τα έχει βρει και μόνος του έπειτα από δικές του πολυετείς αναζητήσεις και πειραματισμούς;

Και αν θεωρείται ότι έτσι συμβαίνει ποια θα ήταν η λύση αυτού του προβληματος;; να μπαίνουν στα ποστ ευχαριστίες του τύπου: η γνώση είναι παρμένη από το coffeeheat? Να αναφέρεται η "πηγη"?? Να δίνονται ευχαριστιες;


G.F. έγραψε:Καλημέρα.
Για αυτό το έγραψα για να δημιουργήσει τροφή για σκέψεις.

Πάνο, δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να πάρει "αποκλειστική γνώση" από ένα forum και αυτό γιατί όπως έγραψες, μας συνδέει η αγάπη για τον καφέ, ο πειραματισμός και η εμπειρία που έχει ο καθένας μας και φυσικά η ανταλλαγή απόψεων όπως αυτό συμβαίνει τώρα με το νήμα αυτό.

Αυτό που παίρνουμε όλοι από τα forum είναι και η ειδικευμένη γνώση λόγω των μελών που το απαρτίζουν και που μπορεί να έχουν ασχοληθεί με κάτι περισσότερο λόγω ιδιότητας, χαρακτήρα, μικροβίου κ.α. τα οποία είναι σε θέση να πουν την γνώμη τους τεκμηριωμένα και να βοηθήσουν άλλα μέλη όπου με τη σειρά τους θα βοηθηθούν και αυτά από άλλα μέλη. Είναι μια αλυσιδωτή αντίδραση (chain reaction) όπου όλοι ωφελούνται και υπάρχει ζωή στο forum.

Συνεπώς δεν τίθεται θέμα αποκλειστικής γνώσης όσο ειδικευμένης γνώσης και έχω πολλά παραδείγματα να αναφέρω.

Δεν θέλω να θεωρήσω ότι ήταν λάθος που μίλησα τηλεφωνικά και μέσω p.m. με πολλά μέλη προσπαθώντας να τα βοηθήσω ενώ θα μπορούσα να τα παραπέμψω αποκλειστικά μέσω του forum ώστε να ενημερώνονται όλα τα μέλη.


Τόσο στο παρελθόν όσο και στο πολύ πρόσφατο παρών σου δόθηκε "μασημένη τροφή" (τηλεφωνικά και μέσω p.m.) για τα θέματα που σε απασχολούσαν με τον εξοπλισμό σου ΣΩΣΤΑ;
Συνεπώς υπάρχει και «ειδικευμένη γνώση» που εσύ έλαβες. Δεν το διατυμπανίσαμε παρόλο που προκάλεσες από τα αρχικά σου post.

panoss έγραψε:Επίσης μίλησες για κρυφό μένος και πράσινα άλογα..τι όφελος έχω εγώ να αποδείξω τι; για πες μας;;..κερδιζω κάτι από τα λεγόμενα μου; ζητάω αποδοχής από τα μέλη; έχω προσωπικό όφελος από το χώρο του καφέ στον οποίο δεν εργάζομαι;
Μα ήθελα να ήξερα ποιος όντως μπορεί να έχει όφελος τελικά;


Ενώ εγώ έχω, ο Δημήτρης και τα υπόλοιπα μέλη μαζί τους υπόλοιπους Διαχειριστές για το χρόνο που αναλώνουμε εδώ μέσα;
Δεν έχω κανένα δικαίωμα να προβώ στις ενέργειες που ανέφερες ούτε μιλώ ως Moderator αλλά προσωπικά.

Για τους παραπάνω λόγους και επειδή δεν κρύβομαι πίσω από μια οθόνη, θα είχες ήδη μάθει ποια θα ήταν η πρόθεση μου αν ήταν χέρι μου...
Άβαταρ μέλους
G.F.
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: 16 Ιαν. 2014, 11:31
Ονομα: George
Τοποθεσια: Dubai - CY
Μηχανη:
Μυλος:
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες:

Re: Ειλικρινείς Σκέψεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panoss » 26 Ιαν. 2017, 22:44

Γιώργο, για να τελειώνει κάποια στιγμή η αντιπαράθεση, με το ποστ σου διαφώνησα με το θέμα και έκανα κατανοητό τον λόγο.

Ξεκίνησα όμως να γράφω με το ποστ του Δημήτρη. Αυτό ήταν το φυτίλι. Γιατι θεωρώ ότι δεν έχει τρόπους. Ούτε στο δεύτερο ποστ που έγραψε ούτε στο παραπάνω.

Εγώ ξεκίνησα με σκοπό κυριολεκτικά να πω τη γνώμη μου και να ακουστεί ο αντίλογος ενός μέλους με διαφορετική σκέψη πάνω στο θέμα. Αλλά βλέπω κάποια πράγματα που είναι ενοχλητικά.
Και τα διατύπωσα.

Εν κατακλείδι για να μιλήσω στα ίσια, το φόρουμ θα συνεχίσει στο ίδιο κλίμα μη συμμετοχής ολων των μελών του αν δεν αλλάξουν κάποιες συμπεριφορές.

Και τέλος. Είναι ξεκάθαρο σε ποια ποστ απάντησα και σε ποια έκανα παράθεση με συγκεκριμένες απαντήσεις.
Δεν την "βρισκω" ούτε κερδίζω τις εντυπώσεις εγώ. Μπορεί να είμαι ο αποδιοπομπαίος τράγος αλλά τα συμπεράσματα του τα βγάζει ο καθένας..
Καληνύχτα σας.
--T H E E N D--
Άβαταρ μέλους
panoss
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 297
Εγγραφή: 24 Μαρ. 2014, 23:02
Ονομα: Παναγιώτης
Τοποθεσια: Πάτρα
Μηχανη: Rocket r58 V2
2η μηχανη: Gaggia Baby Twin Mod
Μυλος: Mazzer Major Doser
2ος Μυλος: Ascaso iSteel mini 2
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες: Taf, Tailor Made

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Δια-ξιφη-σμοί

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot]

cron