Αναιτιες φραστικες επιθεσεις...

Θέματα άσχετα με τον καφέ , χαλαρές συζητήσεις!

Αναιτιες φραστικες επιθεσεις...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ArroW » 20 Μάιος 2014, 01:58

Παρατηρω οτι γινονται φραστικες επιθεσεις (σε αλλο χωρο) σε ατομα που ανηκουν στο Coffeeheat.gr ...
Ανθρωποι καταπιεσμενοι απο την δουλεια , την γυναικα τους , την καθημερινοτητα και την Μερκελ προσπαθουν να ξεχωρισουν μεσα στο πληθος γραφοντας δυο αραδες στο πληκτρολογιο ...Να ανεβουν στα ματια των πολλων , να πουνε κατι για να πουνε ετσι απλα για να φανει το ονομα τους ...
Δεν ειναι τοσο αυτα που γραφει καποιος , οσο ο τροπος που εκφραζεται...Υποτιμωντας τον αλλον νομιζει οτι ανεβαινει αυτος ...
Το Coffeeheat.gr ΔΕΝ ειναι εκυλοπαιδεια , κυριοι ξερολες , ειναι μια παρεα ..Ναι καλα διαβασατε..μια παρεα που κανουμε και λαθη προσπαθουμε και ασχολουμαστε με αυτο που αγαπαμε , αλλα πανω απο ολα βαζουμε την αγαπη μας για τον καλο καφε , και οχι κανενα συμφερον...Ολοι ειναι ελευθεροι να λενε την Γνωμη τους χωρις περιορισμους και φασιστικα : "Αποφασίζομεν και Διατάσσομεν"..

Και επειδη οι παρεεες δεν φτιαχονται πισω απο τα γραμματα του QWERTY , εμεις ειμαστε Υπαρκτα προσωπα και συναντιομαστε με ολους!Γιατι ολοι εδω ειμαστε Μια Παρεα...που βρισκομαστε και πινουμε τα καφεδακια μας γελωντας και συζητωντας...
Ξερολες και ειδημωνες δεν ειμαστε και ουτε θα το παιξουμε , μαθαινουμε και εμεις απο αλλα μελη , οπως και δειχνουμε ανιδιοτελως αυτα που εμεις γνωριζουμε...
Αν καποιος θελει δυο αραδες "βρωμαει" το google και το Wikipedia ...Εδω μπαινει ο αλλος για να συζητησει και να ξεχαστει λιγο απο την τοσο βεβαρημενη καθημερινοτητα(που ολοι αντιμετωπιζουμε)
At last but not least , που λενε και οι Αγγλοι , τα πτυχια ΔΕΝ κανουν τον Ανθρωπο ....

Υγ-Να ξερετε οτι οι Διαχ/στες του Coffeeheat.gr με καθε προσωπικο κοστος και χρονο θα ειναι διπλα σε καθε μελος ...

Το Coffeeheat.gr ανεβαινει και Δεν θα φοβηθουμε κανεναν και Τιποτα ...
To live I had to make myself more than what I was, to forge myself into a weapon. I am returning not the boy who was shipwrecked, but the man who will bring justice to those who have poisoned my city.
Άβαταρ μέλους
ArroW
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 08 Δεκ. 2013, 21:55
Ονομα: Arrow - Νικος
Τοποθεσια: Ηλιουπολη
Μηχανη: Lelit Bianca PL162T
Μυλος: Sette 270W
Coffee Roaster: GeneCafe Roaster
Αγαπημένοι Καφέδες: Single Origin Fresh Roasted

Re: Αναιτιες φραστικες επιθεσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό filthydwarf » 20 Μάιος 2014, 04:33

νομίζω κατάλαβα γιατί μιλάς... αφορά το θέμα με τις Καφέ τίγρις ε; χαχα
μην τρελαίνεσαι άσε τους κομπλεξικούς στο κομπλεξ τους. εσύ κάνε τις καφεδάρες σου να γουστάρεις και βράστους! ( σαν τον ελληνικό ένα πράμα )
Άβαταρ μέλους
filthydwarf
Member
 
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 10 Μάιος 2014, 17:36
Ονομα: Παντελής
Τοποθεσια: Χανιά
Μηχανη: Gaggia Classic
Μυλος: Ascaso I2 Cow
Coffee Roaster: Taf, Tarreso
Αγαπημένοι Καφέδες:

Re: Αναιτιες φραστικες επιθεσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό woodsman43 » 20 Μάιος 2014, 09:19

Νικο με εκπλησει η αντιδραση σου :new_shocked: Ειναι βεβαια απολυτα δικαιολογημενη γιατι αν και δειχνει μονο προσωπικη η επιθεση στην πραγματικοτητα εχει οντως να κανει με επιθεση εναντιον του φορουμ.
Ομως η καλυτερη αντιδραση τελικως σε κατι τετοιες ανοητες συμπεριφορες συνηθισμενες στην ελληνικη νοοτροπια ειναι η αδιαφορια και η απλοικη σκεψη :lol:
Οντως η πληροφορια ειναι αφθονη μεσα στο δυαδικτιο και αυτο εχει κανει καποιους να νοιωθουν την μεγαλομανια μερος των κυταρων τους.
Κι ομως τα πραγματα ειναι παντα μα παντα απλα.Ο αδαης και ο ασχετος τα κανει δυσκολα και τα στολιζει με αναποδεικτες θεωριες προκειμενου να προβαλει το φουσκωμενο του ΕΓΩ.
Κριμας γιατι η θεωρια μπορει να ολοκληρωσει την πραξη και η πραξη να εξελιξει την θεωρια ετσι ωστε και τα δυο μαζι να γνωρισουν πιο προσγειωμενα μονοπατια.
Δεν θα πω αλλα γιατι πραγματικα οχι μονο δεν αξιζει αλλα κατανταει και γραφικο και θα κλεισω με μια φραση ενος παλιου μελους που ειχε πει τοτε και μου φανηκε οτι τα περικλειει ολα.Ειχε πει λοιπον:
Γενικά χρειάζεται λίγη χαλάρωση και να μην παίρνουμε τόσο σοβαρά τους εαυτούς μας (αυτό πάει σε όλους).
Το να μιλάμε δε για τεχνική κατάρτιση σ'ενα φόρουμ με θέμα τον espresso είναι τουλάχιστον αστείο...

Καλημερες.
Άβαταρ μέλους
woodsman43
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 08 Δεκ. 2013, 12:54
Ονομα: Δημητρης
Τοποθεσια: Ολυμπιακο χωριο
Μηχανη: Της πλακας
2η μηχανη: Gaggia Evo Mod
Μυλος: μαπα φτιαχτος
2ος Μυλος: Anfim Caimano 64
Coffee Roaster: DIY Air home roaster
Αγαπημένοι Καφέδες: Home roast

Re: Αναιτιες φραστικες επιθεσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Edesso » 20 Μάιος 2014, 09:45

Τη καλημέρα μου στην παρέα.
Νίκο καλό θα ήταν να κρατουσαμε για τίτλο μόνο το "Αναιτιες φραστικες επιθεσεις".
Ηδη αισθάνομαι πολύ άχημα από χθές το βράδυ άλλα όταν ξυπνάς την επομένη με καθαρό μυαλό τα βλεπεις όλα διαφορετικά ;)
...to be continued δεν έχω χρονο τώρα και θέλω να γράψω και άλλα
espresso junkie...
Άβαταρ μέλους
Edesso
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 580
Εγγραφή: 14 Φεβ. 2014, 17:24
Ονομα: Βασίλης
Τοποθεσια: Έδεσσα
Μηχανη: Espresso Baby DIY
2η μηχανη: V60/Bonavita
Μυλος: Compak K10
2ος Μυλος: porlex more steps
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες: cup10 mokka

Re: Αναιτιες φραστικες επιθεσεις...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ArroW » 20 Μάιος 2014, 10:43

Βασιλη καλημερα , ναι το φανταζομαι οτι θα συγχύστηκες και εσυ...
Προβλημα δεν εχω με κανεναν ΟΣΟ δεν ασχολουνται μαζι μου Βασιλη ....
Ελπιζω και αυτοι οι ανθρωποι να δουν και να καταλαβουν το λαθος της συμπεριφορας τους...
To live I had to make myself more than what I was, to forge myself into a weapon. I am returning not the boy who was shipwrecked, but the man who will bring justice to those who have poisoned my city.
Άβαταρ μέλους
ArroW
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 08 Δεκ. 2013, 21:55
Ονομα: Arrow - Νικος
Τοποθεσια: Ηλιουπολη
Μηχανη: Lelit Bianca PL162T
Μυλος: Sette 270W
Coffee Roaster: GeneCafe Roaster
Αγαπημένοι Καφέδες: Single Origin Fresh Roasted

Re: Αναιτιες φραστικες επιθεσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό woodsman43 » 20 Μάιος 2014, 11:43

Edesso έγραψε:Τ
Ηδη αισθάνομαι πολύ άχημα από χθές το βράδυ άλλα όταν ξυπνάς την επομένη με καθαρό μυαλό τα βλεπεις όλα διαφορετικά

Bασιλη δεν μπορω να δω για ποιο λογο αισθανθηκες ασχημα μιας και εσυ δεν εχεις καμμια μα καμμια σχεση με αυτο.Απλα βρεθηκες στη μεση και αποτελεσες το μοχλο για τη συνεχεια.Θα σε παρακαλεσω να το θεωρησεις σαν κατι εξω απο εσενα και θα σου προτεινα να δοκιμαζεις αυτα που ισχυριζομαστε ολοι μας ετσι ωστε να εχεις ιδιαν εμπειρια του ποια τεχνικη θα σου δωσει το επιθυμητο αποτελεσμα.Και μην ξεχνιομαστε.Μετα θα θελαμε να μας την προτεινεις και με βιντεακι για να μαθουμε κι εμεις απο σενα.Ειμαστε μια παρεα (εδω τουλαχιστον) και δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα.
Εγω παντως ειλικρινα μιλαω θελω να μαθαινω τεχνικες εγχυλισης οπως και κατασκευαστικες γνωσεις.
Προς το παρον εχω κατασκευασει μονο καμμια 10αρια εσπρεσσομηχανουλες γυρω στους 4-5 μυλους (μαζι με τους χειροκινητους) καμμια 20αρια ταμπερακια κυριως ορειχαλκινα μερικα μετρητικα scase (που δουλευουν μονο επαγγελματικα δυστηχως) μερικους ορειχαλκινους διασκορπιστες γυρω στις 2000 σοβαρες επισκευες επαγγελματικων εσπρεσσομηχανων περιπου 1000 απλες και καμμια 200αρια γενικα service.Οπως καταλαβαινεις ακομα ειμαι στην αρχη και εχω πολλα να μαθω οποτε :respect: σε οποιον ξερει κατι και εχει την καλη διαθεση να το μοιραστει μαζι μας.
Εξαλλου οι εγγραφες μας ειναι ανοιχτες και εχουμε μια ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑ για ολους ,ειδικα "τους δυσκολους" :lol: προκειμενου να εμπλουτισουμε τις γνωσεις μας ;)
Άβαταρ μέλους
woodsman43
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 08 Δεκ. 2013, 12:54
Ονομα: Δημητρης
Τοποθεσια: Ολυμπιακο χωριο
Μηχανη: Της πλακας
2η μηχανη: Gaggia Evo Mod
Μυλος: μαπα φτιαχτος
2ος Μυλος: Anfim Caimano 64
Coffee Roaster: DIY Air home roaster
Αγαπημένοι Καφέδες: Home roast

Re: Αναιτιες φραστικες επιθεσεις...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Gataros » 20 Μάιος 2014, 12:01

Παιδιά χωρίς να θέλω να επέμβω, μήπως επειδή ο γραπτός λόγος πίσω από ένα πληκτρολόγιο, είναι αναπόφευκτα πιο σκληρός απ ότι η προσωπική επαφή και επικοινωνία, δεν θα πρέπει να πιανόμαστε σε αυτό το βαθμό και να προχωράμε παραπέρα? :Oops!:
Άβαταρ μέλους
Gataros
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: 25 Απρ. 2014, 16:58
Ονομα: Βασίλης
Τοποθεσια: Bέλγιο
Μηχανη: LM GS3 MP 2017
2η μηχανη: LP Prof. '83
Μυλος: Monolith Max2
2ος Μυλος: Comandante C40
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες: Friedhats, Manhattan Rosters

Re: Αναιτιες φραστικες επιθεσεις...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Vasilis » 20 Μάιος 2014, 13:09

Ασε ρε φιλε, εδω ενα upgrade σε μια mini classic περιμένουμε κ ακομη τιποτα

Ασε που μέχρι να μάθεις να σταματας διαρροή σε γυαλάκι στάθμης με 10λέπτο κερμα εχεις δρομο ακομη
Vasilis
Member
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 06 Φεβ. 2014, 19:54
Ονομα: Βασιλης
Τοποθεσια: Κορινθος
Μηχανη: La Marzocco GS3
Μυλος: Baratza Sette 270W
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες: Taresso Tigrato

Re: Αναιτιες φραστικες επιθεσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Loizos » 20 Μάιος 2014, 13:15

woodsman43 έγραψε:Προς το παρον εχω κατασκευασει μονο καμμια 10αρια εσπρεσσομηχανουλες γυρω στους 4-5 μυλους (μαζι με τους χειροκινητους) καμμια 20αρια ταμπερακια κυριως ορειχαλκινα μερικα μετρητικα scase (που δουλευουν μονο επαγγελματικα δυστηχως) μερικους ορειχαλκινους διασκορπιστες γυρω στις 2000 σοβαρες επισκευες επαγγελματικων εσπρεσσομηχανων περιπου 1000 απλες και καμμια 200αρια γενικα service.


Ναι ρε 'συ Δημήτρη αλλά την εξίσωση του Bernulli την ξέρεις???? Έχεις μελετήσει για 20 τουλάχιστον χρόνια πίσω από την οθόνη ενός pc?

Θα κλείσω με μια ατάκα του Χάρυ Κλυν και όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

"Κάλλιο μια γκόμενα στο αμάξι παρά δέκα στην ατζέντα"
Άβαταρ μέλους
Loizos
Active Member
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 25 Δεκ. 2013, 21:04
Ονομα: Λοΐζος
Τοποθεσια: Αιγάλεω
Μηχανη: Rancilio Silvia mod
2η μηχανη: V60 & Aeropress
Μυλος: Anfim Best mod
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες: Γλυκόπιοτος και φρέσκος

Re: Αναιτιες φραστικες επιθεσεις...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Googlis » 20 Μάιος 2014, 13:58

Tύποι μου ο καφές έχει και tiger stripes και παιχνιδιάρα οξύτητα, να 'ναι γύρω στα 40ml double espresso
Το γιουτιούμπι παίζει σε ικανή ένταση:


Έτσι πλέον είμαι έτοιμος για διατύπωση γεωμετρικών φιλοσοφικών Σωκρατικών θεωρημάτων ! :dancing:

Πρώτο:
Είναι κανών των ανικάνων τον ικανόν να κάνουν νάνον. (Κλεμμένο, δεν γνωρίζω τον ιδιοκτήτη του)

Δεύτερο:
Ο ανώτερος άνθρωπος κρίνει τον εαυτό του, ο κατώτερος κρίνει τους άλλους (Κουμφούκιος)

Τρίτο:
Ο άνθρωπος που εξαρτά την ευτυχία του από τον εαυτό του και όχι από τους άλλους, έχει υιοθετήσει τον καλύτερο τρόπο για μια ευτυχισμένη ζωή. Είναι ένας άνθρωπος σώφρων, ένας άνθρωπος με σιδερένιο χαρακτήρα και σοφία (Πλάτωνας)

Τέταρτο:
Οι κοινοί άνθρωποι αντιλέγουν στους άλλους, οι σοφοί αντιλέγουν στον εαυτό τους (Όσκαρ Ου.)

Και σα που λέει ο λαός μας, "Ανάξιος βρακί έβαλε, σε κάθε πόρτα το ’δειχνε" οπότε ας προσέξουμε μην το πάθουμε κι αυτό :headbang3:

Το αγαπημένο μου σπορ, trolling:
ArroW έγραψε:Παρατηρω οτι γινονται φραστικες επιθεσεις (σε αλλο χωρο) σε ατομα που ανηκουν στο Coffeeheat.gr

Ασύμμετρη απειλή τύπε; :new_shocked:

ArroW έγραψε:Υγ-Να ξερετε οτι οι Διαχ/στες του Coffeeheat.gr με καθε προσωπικο κοστος και χρονο θα ειναι διπλα σε καθε μελος ...

Όπα όπα, έχουμε και γυναικόπαιδα, να πάρω το αεροπλάνο να πάω Ελβετία; Εγώ θα σας στηρίξω απέξω σε περίπτωση που χάσετε το μετερίζι :dancing:

ArroW έγραψε:Το Coffeeheat.gr ΔΕΝ ειναι εκυλοπαιδεια , κυριοι ξερολες , ειναι μια παρεα ..Ναι καλα διαβασατε..μια παρεα που κανουμε και λαθη προσπαθουμε και ασχολουμαστε με αυτο που αγαπαμε , αλλα πανω απο ολα βαζουμε την αγαπη μας για τον καλο καφε , και οχι κανενα συμφερον...Ολοι ειναι ελευθεροι να λενε την Γνωμη τους χωρις περιορισμους και φασιστικα : "Αποφασίζομεν και Διατάσσομεν"..

Αααα ΟΧΙ!!!
Εγώ είμαι ένας μοναχικός καουμπόη μαν! :headbang3:
Άβαταρ μέλους
Googlis
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 495
Εγγραφή: 08 Δεκ. 2013, 21:59
Ονομα: Νίκος
Τοποθεσια: Καλλιθέα
Μηχανη: Gaggia B.B Mod
Μυλος: Anfim
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες:

Επόμενο

Επιστροφή στο Ελεύθερη Ώρα

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη

cron