Νέα Εφαρμογή για Εσπρέσο

Τέχνη, Απόψεις, Άρθρα. Συζητήστε ελεύθερα τα πάντα εδώ!

Νέα Εφαρμογή για Εσπρέσο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό glutius » 04 Σεπ. 2021, 23:04

Αρχικά θέλω να πω ένα γεια και ευχαριστώ σε αυτήν την καταπληκτική κοινότητα με όλα τα καταπληκτικά μέλη που βοηθούν όλους με τα θέματα που σχετίζονται με τον καφέ, συμπεριλαμβανομένου και εμένα. :yourock:

Ως αρχάριος στον επαγγελματικό espresso και στα θέματα που αντιμετωπίζει ο καθένας, προχώρησα και έφτιαξα μια εφαρμογή για Android που είχε σχεδιαστεί αρχικά μόνο για μένα και μόνο για να κρατάω αρχείο καταγραφών. Η εφαρμογή από τότε εξελίχθηκε με πολλά θέματα που είχα ως αρχάριος, με στόχο να βοηθήσει τους άλλους και να την εξελιχθεί ακόμη περισσότερο στη διαδικασία.

Η εφαρμογή κρατάει λεπτομερά όλες τις καταγραφές των εσπρέσο, των μύλων, των μηχανών και των καφέδων σας, και το αγαπημένο μου, το "Espresso Doctor". Επιλέγετε μία απο τις καταγραφές σας, επιλέγετε αν ήταν πικρός ή ξινός και βρίσκει πιθανά αίτια από όλες τις αποθηκευμένες μεταβλητές, πχ πολύ υψηλή θερμοκρασία για τον medium roast καφέ που χρησιμοποιήσατε / πολύ χαμηλή δόση / πολύ φρέσκος καφές ή παλιός, με περισσότερα αίτια που θα προστίθονται με κάθε αναβάθμιση.
Εικόνα (Διαθέσιμο και στα Ελληνικά!)
Google Play link - CoffeeAddict: Better Espresso

Η εφαρμογή χρειάστηκε αρκετό χρόνο για να ολοκληρωθεί, λειτουργεί με android 7 έως 11 σταθερή και δοκιμασμένη, δεν έχει διαφημίσεις αλλά έχει άδεια ζωής που είναι €5, με δοκιμαστική περίοδο 7 ημερών.

Θα ήθελα να προσθέσω οποιοσδήποτε μπορεί να μου στείλει μύνημα ή να μου στείλει email για οποιοδήποτε σφάλμα ή πρόταση σχετικά με την εφαρμογή και θα ανταμειφθεί με άδεια ζωής!
glutius
New Member
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 01 Απρ. 2021, 12:02
Ονομα: Alexandros
Τοποθεσια: Thessaloniki
Μηχανη: Bezzera BZ99
Μυλος: Eurogat K5
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες:

Επιστροφή στο Ιδέες, Προτάσεις, Εμπνεύσεις

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη