chat

Τέχνη, Απόψεις, Άρθρα. Συζητήστε ελεύθερα τα πάντα εδώ!

chat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό phobos » 09 Φεβ. 2014, 22:30

Καλησπέρα και καλορίζικο το φόρουμ :) Προχτές με ενημέρωσε ο φίλος μου ο Βαγγέλης,οπότε έσπευσα για εγγραφή :mrgreen:
Προτείνω πέρα από εδώ, να βρισκόμαστε και σε chat να τα λέμε live.Καλά τα forums αλλά αυτή η αναγκαστική τυπικότητα δεν μας αφήνει να κάνουμε πλάκα ή να γνωριστούμε και καλύτερα.

http://hellas-web.irc.gr/espresso/

Χωρίς εγγραφή με ένα κλικ και το κυριότερο έχει cam και mic.Εάν σας αρέσει μπορείτε να το βάλετε και μέσα στην σελίδα να μην βγαίνει από το forum καθόλου με την εντολή,

<iframe src="http://hellas-web.irc.gr/espresso/" width="100%" height="700"></iframe>
phobos
New Member
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 08 Φεβ. 2014, 22:40
Ονομα: Νεκτάριος
Τοποθεσια: Αθήνα
Μηχανη: Expobar Brewtus iv
2η μηχανη: Gaggia Twin
Μυλος: Baratza Vario
2ος Μυλος: Gaggia
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες:

Re: chat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό woodsman43 » 09 Φεβ. 2014, 23:23

Καλησπερα Νεκταριε και καλως μας ηρθες στο φορουμ.Ακριβως επειδη ειναι καινουργιο το φορουμ αντιλαμβανεσαι ποσο αναγκη εχουμε την συμμετοχη ολων σας.
Ενας λογος δημιουργιας του φορουμ ειναι και η υπερπηδηση των τυπικοτητων και γι αυτο κανονιζουμε συναντησεις ετσι ωστε να γνωριζομαστε μεταξυ μας και να γινομαστε παρεα με τα ουλα της :lol:
Εμενα προσωπικα το chat δεν με εξιταρει σαν ιδεα αλλα η ελευθερη τελειως εκφραση στην "ελευθεη ωρα" ειναι κατι που το θελω μιας και θα μπορουν ολοι να το διαβαζουν.
Ωστοσο δεν ειμαι μονος εδω μεσα ,επιτηδες για να μην την ψωνισω με κρισεις εξουσιας και λογικες αποφασιζω και διαταζω, οποτε θα περιμενω και την αποψη των υπολοιπων στην ιδεα σου την οποια και θα σεβαστω βεβαιως - βεβαιως.
Πανω απο ολα σε ευχαριστουμε πολυ και δεν σου κρυβουμε οτι ενα ολοκληρωτικο review της μηχανης σου δεν θα μας χαλαγε καθολου :mrgreen:

:lol:
Άβαταρ μέλους
woodsman43
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 08 Δεκ. 2013, 12:54
Ονομα: Δημητρης
Τοποθεσια: Ολυμπιακο χωριο
Μηχανη: Της πλακας
2η μηχανη: Gaggia Evo Mod
Μυλος: μαπα φτιαχτος
2ος Μυλος: Anfim Caimano 64
Coffee Roaster: DIY Air home roaster
Αγαπημένοι Καφέδες: Home roast

Re: chat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Googlis » 10 Φεβ. 2014, 00:04

phobos έγραψε:Καλησπέρα και καλορίζικο το φόρουμ :) Προχτές με ενημέρωσε ο φίλος μου ο Βαγγέλης,οπότε έσπευσα για εγγραφή :mrgreen:

Καλώς ήλθες λοιπόν!
Εφόσον είσαι από Αθήνα, ακόμη καλύτερα μιας που θα μπορούμε να τα λέμε και από κοντά

phobos έγραψε:Προτείνω πέρα από εδώ, να βρισκόμαστε και σε chat να τα λέμε live.Καλά τα forums αλλά αυτή η αναγκαστική τυπικότητα δεν μας αφήνει να κάνουμε πλάκα ή να γνωριστούμε και καλύτερα.

Μάλλον δεν είμαι ο κατάλληλος να σου μιλήσω για τυπικότητες (ξέρει ο Coffe in Athens :tooth: ) Οπότε νιώσε ελεύθερος :Yeah:

phobos έγραψε:Προτείνω πέρα από εδώ, να βρισκόμαστε και σε chat να τα λέμε live.

Αν κι εμένα δεν με πολύ-ψήνει η ιδέα των chat, ωστόσο υπάρχουν σκέψεις για ένα πιο άμεσο μέσο, τώρα chat θα είναι, voice chat θα είναι.... είδομεν.... Δώσε μας λίγο χρόνο μιας που μας έχουν πέσει όλα μαζεμένα(το άνοιγμα του φόρομυ, horeca, εξεταστική, δουλειές, ευτυχώς δεν έχω γκόμενα :2funny: )

Μέχρι τότε όμως θα χαρούμε να τα πούμε από κοντά (ελπίζω το Σαββατοκύριακο που μας έρχεται) να ξεκινήσουμε τις συναντήσεις συνοδεία καλού καφέ και τεΐου :coffee:

Μα μην ξεχάσεις, αν φυσικά έχεις τον χρόνο, ένα review της πολύ καλής μηχανής σου τόσο διά την ικανοποίηση του woodsman43, αλλά ακόμα περισσότερο των αναγνωστών!
Άβαταρ μέλους
Googlis
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 495
Εγγραφή: 08 Δεκ. 2013, 21:59
Ονομα: Νίκος
Τοποθεσια: Καλλιθέα
Μηχανη: Gaggia B.B Mod
Μυλος: Anfim
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες:

Re: chat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό phobos » 10 Φεβ. 2014, 00:32

χαχαχαχαχαχ οκ ρε παιδιά :) θα κάνω αναλυτική παρουσίαση και των δύο μηχανών ελπίζω μέσα στο σαββατοκύριακο :Yeah:
phobos
New Member
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 08 Φεβ. 2014, 22:40
Ονομα: Νεκτάριος
Τοποθεσια: Αθήνα
Μηχανη: Expobar Brewtus iv
2η μηχανη: Gaggia Twin
Μυλος: Baratza Vario
2ος Μυλος: Gaggia
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες:

Re: chat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό COFFEEMAN » 10 Φεβ. 2014, 00:37

Νεκταριε εχεις καλη μηχανη ε?για την gaggia μιλας :tooth:
COFFEEMAN
Active Member
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 01 Φεβ. 2014, 22:41
Ονομα: ΒΑΓΓΕΛΗΣ
Τοποθεσια: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηχανη: Vbm_domobar jr2b mod
2η μηχανη: Gaggia classic
Μυλος: Mazzer Mini
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες: Xatzilias coffee roaster

Re: chat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Googlis » 10 Φεβ. 2014, 01:13

COFFEEMAN έγραψε:Νεκταριε εχεις καλη μηχανη ε?για την gaggia μιλας :tooth:

Βαγγέλη αγόρι μου, εσύ την δικιά σου γιατί την κρύβεις; Για να μην την ματιάσουν; :2funny: :2funny:
Άβαταρ μέλους
Googlis
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 495
Εγγραφή: 08 Δεκ. 2013, 21:59
Ονομα: Νίκος
Τοποθεσια: Καλλιθέα
Μηχανη: Gaggia B.B Mod
Μυλος: Anfim
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες:

Re: chat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό woodsman43 » 10 Φεβ. 2014, 09:21

Που να σου φαει ο παππας το αφτι και ο διακος το κεφαλι. :mad: Τι μιλας μωρε; :jerking: Φωτια πα να μου βαλεις; :tooth:
Άβαταρ μέλους
woodsman43
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 08 Δεκ. 2013, 12:54
Ονομα: Δημητρης
Τοποθεσια: Ολυμπιακο χωριο
Μηχανη: Της πλακας
2η μηχανη: Gaggia Evo Mod
Μυλος: μαπα φτιαχτος
2ος Μυλος: Anfim Caimano 64
Coffee Roaster: DIY Air home roaster
Αγαπημένοι Καφέδες: Home roast

Re: chat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό COFFEEMAN » 10 Φεβ. 2014, 11:04

Τωρα που το λες φιλε νικο για να δω τι γινεται με την δικια μου,καποιος λεει οτι θα την απογειωση .Μην ζητησω απο τον :respect: να την κανει slayer :Yeah:.Γεια σου ρε νικολα με τα ωραια σου.
COFFEEMAN
Active Member
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 01 Φεβ. 2014, 22:41
Ονομα: ΒΑΓΓΕΛΗΣ
Τοποθεσια: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηχανη: Vbm_domobar jr2b mod
2η μηχανη: Gaggia classic
Μυλος: Mazzer Mini
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες: Xatzilias coffee roaster

Re: chat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ArroW » 10 Φεβ. 2014, 11:48

Εγω με το chat θεωρω οτι χανονται ουσιαστικα πραγματα που μπορει να συζητηθουν σε ενα φορουμ και να μεινουν ,ωστε να βοηθησουν καποιους αλλους...
Θεωρω οτι κατ ιδιαν συναντησεις ειναι οτι καλυτερο και πιο αμεσο :)
To live I had to make myself more than what I was, to forge myself into a weapon. I am returning not the boy who was shipwrecked, but the man who will bring justice to those who have poisoned my city.
Άβαταρ μέλους
ArroW
Regural Member
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 08 Δεκ. 2013, 21:55
Ονομα: Arrow - Νικος
Τοποθεσια: Ηλιουπολη
Μηχανη: Lelit Bianca PL162T
Μυλος: Sette 270W
Coffee Roaster: GeneCafe Roaster
Αγαπημένοι Καφέδες: Single Origin Fresh Roasted

Re: chat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό G.F. » 10 Φεβ. 2014, 13:19

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Εμένα μου αρέσει το Chat και αποτελεί συνήθεια για 'μένα, όμως οι από κοντά συναντήσεις / συζητήσεις είναι πολύ καλύτερες (φτάνει να υπάρχει και ο χρόνος βέβαια).
Άβαταρ μέλους
G.F.
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: 16 Ιαν. 2014, 11:31
Ονομα: George
Τοποθεσια: Dubai - CY
Μηχανη:
Μυλος:
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες:

Επόμενο

Επιστροφή στο Ιδέες, Προτάσεις, Εμπνεύσεις

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Google [Bot]