Nuova Simoneli Oscar ver. 1 - La San marco 90

Αγγελίες που έχουν να κάνουν με τον Καφέ - Καφετιέρες - Αξεσουάρ Barista ή και μηχανών ..

Συντονιστής: admin

Nuova Simoneli Oscar ver. 1 - La San marco 90

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό LefterisP » 12 Νοέμ. 2021, 15:03

Καλησπέρα. Πωλείται Nuova Simenelli Oscar 1 αγορασμένη από Ιταλια καινούρια πριν 4 χρόνια περίπου με vacuum breaker για να δουλεύει με wifi πρίζα. Πριν δύο χρόνια μπήκε OPV ρυθμισμένη στα 9 bar με επιστροφή στο δοχείο νερού, σίτα ims, αλλάχτηκε η αντλία με καινούρια και έγινε πλήρη αφαλάτωση και στο boiler αν και δεν είχε κάτι καθώς νερό από την πρώτη μέρα μπαίνει εμφιαλωμένο με χαμηλά άλατα και γίνεται αφαλάτωση στο HX κάθε περίπου 6 μήνες. Backflush με νερό κάθε 2 μέρες και με cafizza κάθε μήνα. Γενικά την προσέχω όσο μπορώ.

Δίνεται μαζί και μία φλάτζα γκρουπ καινούρια καθώς και η βαλβίδα που κλείνει το ατμό καθώς το αγόρασα αλλά δεν χρειάστηκε να τοποθετηθεί ποτέ αφού κλείνει κανονικά με μία στροφή.

Ο μύλος είναι La san Marco 90 αγορασμένος μεταχειρσμένος από σαντουϊτσάδικο φίλου που έκλεισε πριν δυο χρόνια οπότε αν και παλιός έχει πολύ λίγη χρήση για επαγγελματικός. Έγινε καθαρισμός και μπήκαν καινούρια μαχαίρια. Τον χρησιμοποιώ σαν single dose για αυτό έχω βγάλει το πλαστικό πάνω από το τούνελ και δεν έχω κανένα παράπονο, εφόσον καθαρίζετε το τουνελ με ένα βουρτσάκι κάθε φορά δεν κρατάει πάνω από γραμμάριο μέσα. Η μέρα με τη νύχτα σε διαφορά με τον ascaso i2 που είχα πριν. Στα δύο χρόνια που τον έχω πρέπει να έχει κόψει περίπου 25 κιλά καφέ.

Ο λόγος που τα δίνω είναι ότι πιάνουν αρκετό χώρο στην κουζίνα και καθώς είμαι ο μόνος που πίνω καφέ πλέον, θέλω να πάω σε κάτι πιο μαζεμένο καθώς πίνω 2 καπουτσίνο την ημέρα. :waf: :waf:

Δίνονται μαζί στα 450 ευρώ ή χωριστά 400 η μηχανή καφέ και 80 ο κόφτης. Είναι σε άριστη κατάσταση και τα δύο. Τα μεταφορικά το συζητάμε ανάλογα την περιοχή καθώς είμαι Κρήτη αλλά μπορώ να κανονίσω κάτι οικονομικό για την αποστολή.
IMG_20211031_131956-1.jpg
IMG_20211031_132016.jpg
IMG_20211031_132312-1.jpg
LefterisP
New Member
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 12 Νοέμ. 2021, 14:54
Ονομα: Λευτέρης
Τοποθεσια: Κρήτη
Μηχανη: Nuova Simonelli Osar
Μυλος: La san Marco 90
Coffee Roaster:
Αγαπημένοι Καφέδες:

Επιστροφή στο Αγγελίες σχετικές με τον καφέ από μέλη του CoffeeHeat.gr

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Google [Bot]

cron